Здійснюючи відрахування на пенсійні рахунки своїх працівників, підприємства створюють додаткові стимули та програми мотивації.
Крім того, запроваджуючи співпрацю з НПФ в інтересах своїх робітників та проводячи консультації та роз’яснення щодо пенсійних заощаджень та «розумних» інвестицій – роботодавець безсумнівно підіймає фінансову грамотність та досвідченість своїх працівників, долучає до кращих світових стандартів пенсійного забезпечення.
Відрахування до недержавних пенсійних фондів також надає роботодавцям ряд податкових пільг:
• внески в НПФ відносяться на валові витрати підприємства у повному обсязі. У відповідності до п. 134.1.1 Податкового кодексу (ПК) України об’єктом обкладання податком на прибуток є прибуток з джерелом походження в Україні та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення чи зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку чи збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства у відповідності з національними положеннями (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різницю, що виникає у відповідності з положеннями розділу III "Податок на прибуток підприємств" ПК. ПК не передбачає різниць з коригування фінансового результату до оподаткування на суми страхових внесків з недержавного пенсійного страхування.
• пенсійні внески не відносяться до фонду оплати праці и не обкладаються зборами у соціальні фонди. Таким чином, можливо економити 22% фонду оплати праці. Пунктом 1 частини першої Стт.7 Закону No2464 передбачено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну і додаткову заробітну плату, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі. Згідно з п.3.5 Інструкції No5 від 13.01.2004 р. внески підприємств за договорами пенсійного страхування робітників і членів їх родин не відносіться до фонду оплати праці.
• пенсійні внески не обкладаються податком на доходи фізичних осіб, що дає можливість додатково економити 18%. У склад загального доходу робітника, що оподатковується не включаються суми страхових внесків, сплачених на його користь роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення, якщо такі суми не перевищують 15% місячної заробітної плати робітника, але не більше 2,5 розміру мінімальної заробітної плати встановленої Законом про Державний бюджет на відповідний рік (пп. "в" пп. 164.2.16 ПК).