Пенсійні накопичення – незамінна складова фінансового забезпечення громадян України, це вклад сьогодення у майбутнє.

     Чи досконала державна пенсійна система України? Скоріше ні, ніж так. Через збільшення середнього віку життя вже багато років пенсійна система України відчуває дефіцит грошових коштів, і практично всі кошти з поточних надходжень йдуть на виплату пенсій сучасним пенсіонерам.

     З метою забезпечення соціальної стабільності держава досить часто залучає для цього представників приватного сектору економіки. Саме тому ще на початку 2003 року держава запровадила недержавне пенсійне забезпечення, прийнявши Закон «Про недержавне пенсійне забезпечення». Для багатьох громадян поява недержавних пенсійних фондів стала вагомим зрушенням у плануванні власного пенсійного забезпечення.

     Для фізичних осіб існує ряд переваг від співпраці з недержавними пенсійними фондами:

   - можливість впливати на розмір майбутньої пенсії, шляхом самостійного регулювання об’єму пенсійних внесків;

   - можливість достроково скористатися накопиченими пенсійними коштами (до моменту досягнення пенсійного віку) у разі настання тяжко-виліковних хвороб;

   - можливість передачі пенсійних накопичень у спадок;

   - можливість щоденної перевірки стану свого пенсійного рахунку;

   - можливість перевести свої пенсійні накопичення до іншого недержавного пенсійного фонду у разі незадоволення роботою обраного НПФ.

     Крім того, існують податкові пільги для фізичних осіб, які самостійно роблять пенсійні внески на свій пенсійний рахунок або пенсійний рахунок найближчих родичів:

   - фізична особа, яка здійснює пенсійні внески має право на отримання пільги з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) (а саме повернення надлишково сплачених сум податку на доходи фізичних осіб) у наступних розмірах:

   •  при здійсненні пенсійних внесків на свою користь податок на доходи фізичних осіб, сплачених на суму, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи — на 1 січня звітного періоду, помноженого на коефіцієнт 1,4 і округленого до 10 грн;

   •  при здійсненні пенсійних внесків на користь членів родини першого ступеню спорідненості (подружжя, діти, батьки) — 50% суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного періоду, помноженого на коефіцієнт 1,4 і округленого до 10 грн.



Адреса адміністратора НПФ Європа
04119, Україна, м. Київ,
вул. Білоруська, буд. 23, літера "А".
Телефон адміністратора
НПФ Європа
0-800-501-925
Напишіть нам:
info@npfeurope.com.ua